The Polish Blues Challenge - Polskie Mistrzostwa Bluesa

AKTUALNOŚCI:

5 listopada 2010 r. w T.B.King Blues Club&Restaurant we Włocławku odbył się finał Polish Blues Challenge 2010-Bluesowych Mistrzostw Polski 2010.

Oficjalne wyniki ogłoszone przez przewodniczącą jury w finale, Magdę Piskorczyk:

Kategoria "ZESPÓŁ":

I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL -

Kajetan Drozd Acoustic Trio

w składzie: Kajetan Drozd - gitara, vocal, harmonijka, Piotr Rożankowski - kontrabas, Paweł Rozkręt - perkusja.
Wynik 777 punktów

II miejsce + Dyplom - Siódma w Nocy
Wynik: 768 punktów

III miejsce + Dyplom - HooDoo Band
Wynik: 737 punktów

IV miejsce + Dyplom - Puste Biuro
Wynik: 675 punktów

V miejsce + Dyplom - Boogie Chilli
Wynik: 665 punktów


Kategoria "SOLO/DUET"

I miejsce + wyjazd na International Blues Challenge2011 do Memphis, U.S.A. + Dyplom + harmonijka ustna firmy SEIDEL -

Przytuła & Kruk

w składzie: Bartosz Przytuła - vocal, harmonijka, Tomasz Kruk - gitary akustyczna i dobro oraz instrumenty różne i back vocal
Wynik: 788 punktów II miejsce + Dyplom - Witek Bielski
Wynik: 696 punktów

III miejsce + Dyplom - Martina Matwiejczuk i Witek Bielski
Wynik: 693 punktów

IV miejsce + Dyplom - Yellow Cab
Wynik: 622 punktów

Ocena maksymalna wynosiła 840 punktów.

Jury oceniało konkurs w składzie: Beata Kossowska, Magda Piskorczyk (przewodnicząca), Andrzej Matysik, Janusz Majewski, Jacek Wroński, Tomasz Bielski (jr), Tadeusz Wyrwicki, Tomasz Bielski (sr). Z ośmiu ocen odrzucone zostały najwyższa i najniższa, a więc wynik końcowy każdego wykonawcy dawała suma punktów przyznanych w sześciu pozostałych ocenach.

Zgodnie z regulaminem finału, wykonawcy którzy z przyczyn losowych nie mogli przyjechać na koncert finałowy, byli oceniani na podstawie wyniku uzyskanego w eliminacjach, pomniejszonego o 1 punkt w każdej kategorii ocen (w sumie o 14 punktów). Dotyczy to miejsca III w kategorii "ZESPÓŁ" i miejsc II i III w kategorii "SOLO/DUET". Martina Matwiejczuk i Witek Bielski nie mogli przyjechać, bo studiują w Anglii, natomiast wielki pech spotkał jednego z faworytów konkursu, zespół HooDoo Band: z powodu odwołania rejsu samolotu, nie zdołał wrócić na czas z zagranicy wokalista, Tomasz "Łoś" Nitribitt. Wszyscy, a więc zarówno jury, zagraniczni goście jak i publiczność zgodnie określili poziom wszystkich wykonawców i koncertu jako całości, jako niezwykle wysoki, podkreślając jednocześnie różnorodność prezentowanych stylów. Koncert, rozpoczęty o godz. 18-ej zakończył się o 2:00 następnego dnia.

Zwycięzcy wylatują do Memphis w dniu 31 stycznia 2011 i wracają 6 lutego 2011 r. Mieszkają w Super 8 Motel, West Illinois Street, Graceland, Memphis.

Najpierw dwukrotnie występują w półfinałach, odbywających się w słynnych klubach bluesowych przy Beale Street i są oceniani przez 3-osobowe jury. Z każdego klubu jeden wykonawca przechodzi do finału, który odbędzie się w pięknym Orpheum Theater.

Jest też szansa, że któryś ( a może oba) zespoły wezmą udział w prestiżowym koncercie poza konkursem, czyli FedEx International Showcase.
Dalsze informacje wkrótce.

------------------------------------------------------------------------------------------

Polish Blues Challenge w "Kawa czy herbata", TVP 1

Dnia 5 listopada w porannej audycji TVP 1 "Kawa czy herbata" jednym z tematów będzie Polish Blues Challenge 2010/Bluesowe Mistrzostwa Polski. Udział w audycji zapowiedzieli Magda Piskorczyk, dwukrotna półfinalistka International Blues Challenge (2005 i 2006) oraz Kajetan Drozd, który z zespołem "7 w nocy" wywalczył pierwsze miejsce w eliminacjach. Program I TVP jest patronem medialnym naszego Konkursu.

------------------------------------------------------------------------------------------

Wynik eliminacji Polish Blues Challenge 2010 - Bluesowych Mistrzostw Polski

Do finału w dniu 5 listopada 2010 r. zakwalifikowali się:

Kategoria "ZESPÓŁ"
1. "Siódka w nocy"
2. "HooDoo Band"
3. "Kajetan Drozd Accoustic Trio"
4. "Boogie Chilli"
5. "Puste Biuro"

Kategoria "SOLO/DUO"
1. Przytuła&Kruk
2. Witek Bielski
3. Martina&Witek
4. Retro Blues (Czechy)
5. Yellow Cab

OFICJALNA TABELA WYNIKóW (zobacz tutaj)


------------------------------------------------------------------------------------------

Koncert finałowy odbędzie się dnia 5 listopada 2010 r. w "T.B.King Blues Club&Restaurant" we Włocławku (www.tbkingclub.com)

Próba dla wszystkich uczestników od godz. 16-ej, ale można przyjechać już od 12-ej.

Wszyscy korzystają ze sprzętu Klubowego (wzmacniacze gitarowy i basowy, perkusja, piano YAMAHA) + ew. inne, własne niezbędne instrumenty czy sprzęt dodatkowy. Szczegóły zawiera "Regulamin Finału" zamieszczony na stronie Stowarzyszenia T.B.King Blues Club (www.tbking.eu) Zakwaterowanie w hotelu Kujawy.

Uwaga: wszystkich finalistów przyjeżdżających na Koncert Finałowy proszę o potwierdzenie tego faktu jak najprędzej e-mailem.na adres bluesclub@tbking.eu lub bielski@post.pl, podając ilość osób oraz czy korzystają z hotelu.

Zgodnie z REGULAMINEM nie wzięcie udziału w koncercie finałowym nie wyklucza uczestnika z konkurencji. W takim przypadku liczone są wyniki uzyskane w eliminacjach, pomniejszone o 1 punkt w każdej kategorii ocen (łącznie zostanie odjętych 14 punktów).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w Polish Blues Challenge 2011.

------------------------------------------------------------------------------------------

17 października 2010 r. Pierwsza edycja Polish Blues Challenge 2010 zbliża się do finału. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 5 listopada 2010 r. w "T.B.King Blues Club & Restaurant we Włocławku (www.tbkingclub.com).

Początek koncertu godz. 18:00
Próba akustyczna dla uczestników godz. 16:00

Regulamin finału na stronie internetowej organizatora P.B.C., czyli Stowarzyszenia T.B.King Blues Club - www.tbking.eu w zakładce "Regulamin finału".

W finale wystąpi 5 najwyżej ocenionych w eliminacjach zespołów, 5 solistów lub duetów oraz zwycięzca konkursu na tegorocznym "Galicja Blues Festiwal", zespół "Wolna Sobota". Na zakończenie wystąpi światowa Gwiazda harmonijki ustnej, najlepsza na świecie kobieta na tym instrumencie (a i wielu mężczyzn może się od niej sporo nauczyć!) - Beata Kossowska - hca, voc. ze swoim zespołem "Unlimited Blues Experience" (Niemcy).

Koncert finałowy wyłoni zwycięzców Polish Blues Challenge 2010 w obu kategoriach: zespół i solo/duo. Finałowe występy (30-to minutowe) oceni jury w składzie:

Beata Kossowska
Magda Piskorczyk
Andrzej Matysik
Janusz Majewski
Tadeusz Wyrwicki
Tomasz Bielski

Z satysfakcją informujemy, że honorowy patronat nad Polish Blues Challenge objął Prezydent miasta Włocławek:
pan Andrzej Pałucki.
Serdecznie dziękujemy!

Patronat medialny nad Polish Blues Challenge 2010 objął Program I Telewizji Polskiej. To wielka satysfakcja i wyróżnienie dla nas, a także szansa skutecznej promocji bluesa! Pierwsza informacja pojawiła się w TVP1 w dniu 16 października 2010 r. w postaci wywiadu z Magdą Piskorczyk i Tomaszem Bielskim.

Wyniki eliminacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia T.B.King Blues Club i magazynu "Twój Blues" ( a także przesłane bezpośrednio do uczestników) do dnia 2 listopada 2010 r.

------------------------------------------------------------------------------------------

Polish Blues Challenge 2011 - Bluesowe Mistrzostwa Polski 2011

Kolejna, druga edycja Polish Blues Challenge startuje już w listopadzie 2010 r. Po 5 listopada 2010 r. można nadsyłać zgłoszenia na PBC 2011. Formularz zgłoszenia i regulamin na stronie internetowej. Nagrodą główną w obu kategoriach pozostaje, jak dotychczas, wyjazd i udział w konkursie na International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, U.S.A. Koncerty konkursowe rozpoczynają się od grudnia 2010 r. i trwają do czerwca 2011 r., na podobnych jak dotychczasowe zasadach, a więc w piątki - zespoły, we środy - solo/duo. Miejsce też bez zmiany: "T.B.King Blues Club & Restaurant" we Włocławku. Nie wykluczone, że w związku z pracami nad otworzeniem kolejnych lokali sieci "T.B.King Blues Club" będą do wyboru także inne lokalizacje. W odróżnieniu od tegorocznego - finał Polish Blues Challenge 2011 planujemy w formie dużego koncertu plenerowego w sierpniu lub wrześniu 2011 r. 22 marca 2010 r: W finale Polish Blues Challenge wezmą udział zdobywcy pierwszych miejsc w kategoriach "zespół" i "solo/duo" konkursu na festiwalu Blues Alive w Sumperku (Republika Czeska).

------------------------------------------------------------------------------------------

21 marca 2010 r: Listy uczestników oraz terminy koncertów dostępne są w zakładce 'LISTA UCZESTNIKÓW'

------------------------------------------------------------------------------------------

20 marca 2010 r: W porozumieniu z The Blues Foundation do udziału w Polish Blues Challenge dopuszczone zostali wykonawcy z Czech.

------------------------------------------------------------------------------------------

9 maja 2010 r: Zapraszamy sponsorów, patronów i mecenasów do wspólpracy przy realizacji konkursu PBC 2010. Szczegóły w zakłądce 'dla sponsorów'

------------------------------------------------------------------------------------------

7 maja 2010 r: Wystartował Polish Blues Challenge 2010 czyli Bluesowe Mistrzostwa Polski i jednocześnie konkurs eliminacyjny do International Blues Challenge 2011, którego finał odbędzie się w Memphis w USA. Więcej informacji w zakładce PBC.